28/03/2018
De eerste zondag van de lente werd een prachtige dag voor het stamboek van het EAFS.
Zabir Faa El Van de Oosterzanden, de kandidaat voor het testboek/ sportboek, werd door de jury aanvaard als dekhengst.
Zabir Faa El Van de Oosterzanden is een 50/50% product Arabier/Fries en heeft de Arabische Elite hengst Faa El Sharik als vader, zijn moeder is de Friese Stamboekmerrie Hera M (V: Teeuwis 389).
Fokker en eigenaar van Zabir is Edwin Mollema (Siddeburen - NED) die eerder al geschiedenis schreef met de Arabo-Friese stamboekhengst Dark Waterspoon. "Zabir is een bijzonder paard, altijd werkwillig en braaf in omgang. Deze hengst, die ik zelf betuig, ga ik uitbrengen in de samengestelde mensport."
Zabir Faa El Van de Oosterzanden is, voor aanvang van de keuring, voor alle veterinaire testen inzake röntgen en sperma onderzoek, met hoogste notering geslaagd. In het rapport van de jury lezen wij: "Deze hengst met een sprekend hoofd, staat zeer goed in het type, is luxe en staat goed in het rechthoeksmodel. De hengstencommissie is zeer content met deze hengst voor de bloedspreiding."